Միջազգային

Միջազգային օլիմպիադաներ — 2020

Ժաուտիկվյան  օլիմպիադա  (Ղազախստան) — 2020թ.

Ֆիզմաթ դպրոցի մասնակիցների

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ

Արծաթե մեդալների են արժանացել՝
📌 1. Համբարձումյան Ռուբեն — 10-րդ դասարան, մաթեմատիկա
📌 2. Հունանյան Եվա — 12-րդ դասարան, ֆիզիկա
📌 3. Բաղդասարյան Կարեն — 12-րդ դասարան, ֆիզիկա
📌 4. Կոստանյան Էմիլ – 11-րդ դասարան, ինֆորմատիկա

Բրոնզե մեդալների են արժանացել՝
📌 5. Դիլանյան Վաչագան – 12-րդ դասարան, մաթեմատիկա
📌 6. Չթչյան Տիգրան — 12-րդ դասարան, մաթեմատիկա
📌 7. Ասատրյան Վահրամ — 10-րդ դասարան, մաթեմատիկա
📌 8. Բաբասյան Էրիկ — 11-րդ դասարան, մաթեմատիկա
📌 9. Պետիկյան Էլեն — 12-րդ դասարան, մաթեմատիկա-բրոնզ
📌 10. Գևորգյան Նորայր — 12-րդ դասարան, ֆիզիկա
📌 11. Կիրակոսյան Դավիթ — 12-րդ դասարան, ֆիզիկա
📌 12. Մարգարյան Դավիթ — 12-րդ դասարան, ինֆորմատիկա

Առանց մրցանակի արժանացած մասնակիցներ՝

📌 13. Հովհաննիսյան Վահագն — մաթեմատիկա,
📌 14. Հարությունյան Տարոն — մաթեմատիկա,
📌 15. Բեգլարյան Նարեկ — Ինֆորմատիկա,

📌 16. Սուսանյան Ռաֆայել — ինֆորմատիկա:

Անցկացման վայրը՝
— ք. Ալմաթի, Ղազախստան:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2020 թվականի հունվարի 8-ից 14-ը

 

Միջազգային օլիմպիադաներ — 2019

Աստղագիտութան միջազգային օլիմպիադա-2019

2018-2019 ուստարվա «Աստղագիտության և աստղաֆիզիկայի» դպրոցականների
միջազգային օլիմպիադայի Հայաստանի թիմի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ:
Ղեկավարներ՝
— Գյուլզադյան Մարիետտա ՝ Բյուրականի աստղադիտարան, ֆիզմաթ հատուկ դպրոց,
— Մամբրեյան Վարդգես ՝ ԵՊՀ, ֆիզմաթ հատուկ դպրոց:
Մասնակիցներ՝
— Զոհրաբյան Դավիթ – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – արծաթե մեդալ,
— Հունանյան Եվա– Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Գրիգորյան Քրիստինե – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Բաղդասարյան Կարեն – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան – արծաթե մեդալ,
— Կիրակոսյան Դավիթ — Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ:

Անցկացման վայրը՝
— ք․ Կեստհեյ, Հունգարիա:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2019 թվականի օգոստոսի 2-ից 9-ը:

Մաթեմատիկայի միջազգային օլիմպիադա-2019

2018-2019 ուստարվա «Մաթեմատիկա» առարկայի դպրոցականների միջազգային
օլիմպիադայի Հայաստանի թիմի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ։
Ղեկավարներ՝
— Գոգյան Սմբատ՝ ՀՀ ԿԳՆ Բարձրագույն որակավորման կոմիտե,
— Ասատրյան Գուրգեն՝ Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարան:
Մասնակիցներ՝
— Դիլանյան Վաչագան – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան — գովասանագիր,
— Չթչյան Տիգրան – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11 դասարան — գովասանագիր,
— Բաղդասարյան Նորայր – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Մաղաքյան Գագիկ – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – արծաթե մեդալ,
— Մուրադյան Նատալի – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – առանց մրցանակի,
— Փանոսյան Լյովա — Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – արծաթե մեդալ:

Անցկացման վայրը՝
— ք․Բաթ, Մեծ Բրիտանիա:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2019 թվականի հուլիսի 15-ից 22-ը:

Ֆիզիկայի միջազգային օլիմպիադա-2019

2018-2019 ուստարվա «Ֆիզիկա» առարկայի դպրոցականների միջազգային օլիմպիադայի
Հայաստանի թիմի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ:
Ղեկավարներ՝
— Գրիգորյան Գագիկ՝ ֆիզմաթ հատուկ դպրոց,
— Կուրղինյան Բիլոր՝ ֆիզմաթ հատուկ դպրոց:
Մասնակիցներ՝
— Հունանյան Եվա – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Զոհրաբյան Դավիթ – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12 դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Գրիգորյան Քրիստինե – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Մուրադյան Հայկ – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 12-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ,
— Կիրակոսյան Դավիթ — Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց, 11-րդ դասարան – բրոնզե մեդալ:

Անցկացման վայրը՝
— ք․Թել-Ավիվ, Իսրայել:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2019 թվականի հուլիսի 7-ից 15-ը:

Ինֆորմատիկայի միջազգային օլիմպիադա-2019

2018-2019 ուստարվա «Ինֆորմատիկա» առարկայի դպրոցականների միջազգային
օլիմպիադայի Հայաստանի թիմի մասնակիցների ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ:
Ղեկավար՝
— Անդրեասյան Արմեն՝ ԵՊՀ:
Մասնակից՝
— Մարգարյան Դավիթ – Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց (11-րդ դասարան) – առանց մրցանակի:

Անցկացման վայրը՝
— ք․ Բրատիսլավա, Սլովակիաիա:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2019 թվականի հուլիսի 23-ից 29-ը:

Ժաուտիկվյան  օլիմպիադա  (Ղազախստան) — 2019թ.

Ֆիզմաթ դպրոցի մասնակիցների

ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ

Մաղաքյան Գագիկ — մաթեմատիկա — ոսկե մեդալ,
Փանոսյան Լյովա — մաթեմատիկա — արծաթե մեդալ,
Չթչյան Տիգրան — մաթեմատիկա — արծաթե մեդալ,
Բաղդասարյան Նորայր — մաթեմատիկա — բրոնզե մեդալ,
Դիլանյան Վաչագան — մաթեմատիկա – բրոնզե մեդալ,
Մուրադյան Նատալի — մաթեմատիկա – բրոնզե մեդալ,
Գրիգորյան Քրիստինե — ֆիզիկա — արծաթե մեդալ,
Զոհրաբյան Դավիթ — ֆիզիկա — արծաթե մեդալ,
Հունանյան Եվա — ֆիզիկա – արծաթե մեդալ,
Մելքումյան Արեգ Արմենի — ֆիզիկա — առանց մրցանակի,
Մելքումյան Արեգ Ալեքսանդրի — ֆիզիկա — առանց մրցանակի,
Մուրադյան Հայկ — ֆիզիկա — առանց մրցանակի,
Ասրիյան Ալեքսանդր — ֆիզիկա — առանց մրցանակի,
Կոստանյան Էմիլ — ինֆորմատիկա – բրոնզե մեդալ,
Մարգարյան Դավիթ — ինֆորմատիկա — առանց մրցանակի,

Անցկացման վայրը՝
— ք. Ալմաթի, Ղազախստան:
Անցկացման ժամկետները՝
— 2019 թվականի հունվարի 9-ից 14-ը

 

Միջազգային  օլիմպիադաներ  1992-2019թթ

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

1992-2004